BEVEL GEAR of SICOMA GEARBOX

New

BEVEL GEAR(SICOMA)
310/2322/2252/2255/2259

SKU: 6667505240 Categories: , Tags: ,

BEVEL GEAR of SICOMA GEARBOX

POS. QTY CODE Name
1 1 718293032 CIRCLIP
2 1 710305014A SEAL RING
3 1 6650004420 GEARBOX HOUSING
4 1 712750064 BEARING
5 1 2T23503645 OUTPUT ASSEMBLY
6 3 718373003 ELASTIC PIN
7 1 715303244A O- RING
8 1 6660500271 CENTERING RING
9 1 718299095A CIRCLIP
10 1 2T235338330 REDUCTION ASSEMBLY
11 2 715303276 O- RING
12 1 6641040011 TOOTHED RING
13 1 6643040030 SUN GEAR
14 1 712750035 BEARING
15 1 712770208A SPACER

  1. QTY CODE ITEM NAME

1       1       6660000411    NUT

2       1       6654000181    CONNECTING FLANGE

3       1       715303308      O- RING

4       1       712758019A    BEARING

5       1       6662003701    SPACER

6       1       6632581180    HUB

7       1       712758139A    BEARING

8       16    711356007      SCREW M12X35 UNI5739

9       1       6667505240    BEVEL GEAR

10    1       6652000350    HOUSING

11    17    720961001A    SCREW M14x40 UNI 5931

12    1       712770184A    SPACER

13    1       712770185A    SPACER

14    1       715303242      O- RING

15    1       6656000050    CAP NUT

16    6       711355005      SCREW M10x25 UNI 5739

17    3       6661500150    SPACER

18    1       6661500160    SPACER

19    1       712480077      KEY

20    1       712758115      BEARING

21    1       715303245A    O- RING

22    1       6653002260    COVER

23    8       720971001      SCREW M10x45 UNI 5931

24    1       712758108      BEARING

25    1       715303244A    O- RING

26    1       710315099      SEAL RING

27    1       6657001450    COVER

28    4       711353005      SCREW M6x14 UNI 5739

29    1       714100104      BEARING

30    1       715303250      O- RING

31    1       6672000340    FLANGE

32    1       6661500660    SPACER

33    1       6661500670    SPACER

34    1       6656000700    CAP NUT

35    4       720971107      SCREW M12x45 UNI 5931

36    1       712205009      CAP NUT

Weight 15 kg
Brand

SICOMA